Händlerlinks
Slimme raamvervanging met Finstral: minimaal invasief en modulair.
Slimme raamvervanging met Finstral: minimaal invasief en modulair.
Midden in het centrum van Erlangen realiseerde de raamfabrikant perfecte maatwerkoplossingen – probleemloos dankzij de innovatieve inschuifmontage en het modulaire assortiment.
Werner Schmidt van de Finstral Architectenservice staat in hartje Erlangen, tussen de voetgangerszone en de hoofdstraat. Terwijl voorbijgangers gehaast langslopen, kijkt hij tevreden naar een gebouw met kantoren en kleine dokterspraktijken. Wat maakt dit gebouw zo bijzonder?

“In dit complex hebben we vrijwel onopgemerkt meer dan 50 elementen in nauwelijks drie weken vervangen – dankzij de innovatieve inschuifmontage van Finstral,” vertelt Schmidt. Hierbij blijft het bestaande frame met intacte bouwaansluiting volledig behouden; enkel het vleugelkader en het beslag worden verwijderd. Vervolgens wordt het verdubbeld met profielen die vanaf de binnenzijde worden ingeschoven en het oorspronkelijke kader vervangen. Aangezien er niet aan de raamprofielen gesneden wordt, er geen breek- of metselwerk nodig is en al het werk van binnenuit gebeurt, verloopt de vervanging snel en flexibel – zonder lawaai, vuil of steigers.
Slimme raamvervanging met Finstral: minimaal invasief en modulair.
Raamvervanging uitgevoerd in hartje Erlangen.
De voordelen van deze montagemethode waren cruciaal voor dit project. Door de centrale ligging was een gebundelde levering van de ramen niet mogelijk – er was gewoonweg geen plaats. “Daarom leverden we enkel de elementen die we dezelfde dag installeerden. De verwijderde elementen namen we 's avonds terug mee,” vertelt Schmidt.

Ook bij de montage zelf was maximale flexibiliteit vereist: het team van vier à vijf personen paste zich aan de lopende werking van de kantoren en praktijken aan. “We hebben het verloop nauwkeurig gepland en de ramen telkens vervangen waar de ruimtes op dat moment niet in gebruik waren. Had de tandarts een patiënt in kamer 1, dan werkten wij in kamer 2. Voerde de audioloog 's ochtends gehoortests uit, dan wisselden we van gebouwdeel of deden ander werk – steeds met als doel om lawaai consequent te vermijden,” legt de Finstral-medewerker uit.

Aangezien de inschuifmontage van binnenuit gebeurt, moest er niet aan het muurwerk worden geraakt. Gelukkig maar, want de bouwschil – een stenen gevel – had voor een raamvervanging van buitenaf gedeeltelijk ontmanteld moeten worden. Werner Schmidt glimlacht: “Aangezien onze methode – en hopelijk ook de meeste ingrepen bij de tandarts – minimaal invasief is, konden we de bouwschil onaangeroerd laten en zonder steigers werken. Dit heeft werk, kosten en vooral tijd bespaard.” Trots vertelt de medewerker over de tevredenheid van architect Florian Veh von Gräßel ARCHITEKTEN (Erlangen) en citeert diens feedback: “Zonder inschuifmontage zou de bouwtijd drie tot vier keer zo lang zijn geweest – met aanzienlijke hinder voor de huurders. De montage […] verliep precies volgens plan […] en werd zonder gebreken opgeleverd – een zeldzaamheid voor grote projecten. De toegepaste renovatiemethode heeft me volledig overtuigd,” aldus de geciteerde woorden van de architect.
Slimme raamvervanging met Finstral: minimaal invasief en modulair.
Stroken geëmailleerd glas imiteren ook binnen de roedenesthetiek.
Slimme raamvervanging met Finstral: minimaal invasief en modulair.
Minimaal invasief – zowel bij de tandarts als bij de montage.
Slimme raamvervanging met Finstral: minimaal invasief en modulair.
Aan de buitenzijde opgezette roeden in felbrons; aan de binnenzijde donkere geëmailleerde stroken.
Slimme raamvervanging met Finstral: minimaal invasief en modulair.
De jaloezieën in de glasspouw van de voorzetvleugel zorgen voor flexibele zonwering.
Slimme raamvervanging met Finstral: minimaal invasief en modulair.
Werner Schmidt; technische verkoop Duitsland
Esthetische voorschriften – bijvoorbeeld vanuit Monumentenzorg of vanwege een beschermd stadsgezicht – waren er niet. Toch wilden de bouwheren het uitzicht behouden en tegelijk modern bediencomfort integreren. Gewenst waren tweevleugelige ramen met roeden – gecombineerd met flexibele zonwering en verhoogde geluidsisolatie vanwege de drukke hoofdstraat.
De oplossing: tweevleugelige ramen met voorzetvleugel en geïntegreerde jaloezie in de spouw tussen de glaslagen. De constructie bestaat uit twee vleugels, twee glasplaten en een royale ruimte tussenin. In vergelijking met een traditionele raamvleugel verbetert deze de thermische isolatie met ongeveer 20% en verhoogt ze de geluidsisolatie zelfs tot 100%.
Aanvullend werd in het frame een mechanische ventilator met vochtsturing en geluidsisolatiemodule ingebouwd. Zo is een continue aanvoer van verse lucht mogelijk – zonder extra geluidsoverlast. Het gewenste bediencomfort is daarmee bereikt. Maar hoe zit het met de esthetiek?

De bouwheren wilden roeden, wat in combinatie met de voorzetvleugel en de Nova-line profielvorm – typisch voor inschuifmontage – technisch een uitdaging vormde. Aangezien er in de glasspouw geen plaats was voor inwendige roeden, werd gekozen voor buitenliggende roeden. Bij profielvorm Nova-line – waarbij het kader achter glas verdwijnt – zouden hiervoor echter afdekkapjes nodig zijn geweest.

“Om dit esthetische compromis te vermijden, kozen we voor de eveneens slanke profielvorm Slim-line,” legt Schmidt uit.
Nog een bijzonderheid: de bouwheren wensten enkel roeden aan de buitenzijde. “Dat zou betekend hebben dat er aan de binnenzijde kleefstroken zichtbaar zouden zijn geweest,” lacht Schmidt en vervolgt: “Dat zou esthetisch natuurlijk niet erg fraai geweest zijn. Daarom hebben we die zones afgewerkt met donker geëmailleerd glas.”

Daarnaast kozen de bouwheren voor vleugelkaders in felbrons en frames in donkerbrons – iets wat voor Finstral probleemloos realiseerbaar was.

Voor dit project werden meerdere maatwerkoplossingen ontwikkeld. Dankzij het modulaire systeem van Finstral konden zelfs complexe eisen heel precies worden gerealiseerd – voor esthetisch harmonieuze raamoplossingen die functioneel overtuigen en vlot te monteren waren.
Slimme raamvervanging met Finstral: minimaal invasief en modulair.
De roedenesthetiek blijft behouden dankzij aan de buitenzijde opgezette roeden.
Nog niet genoeg?
Meer interessante dingen om te lezen vindt u hier.
FIN-Window: het meest modulaire raamsysteem op de markt.
FIN-Window: het meest modulaire raamsysteem op de markt.
FIN-Window: het meest modulaire raamsysteem op de markt.
Nu zet het Zuid-Tiroolse familiebedrijf de volgende stap: het bestverkochte kunststofraamsysteem FIN-Window kan voortaan niet alleen met buitenafdeklijsten in aluminium worden uitgevoerd, maar ook met binnenafdeklijsten in aluminium en/of hout.
Reframe Resilience.
Reframe Resilience.
Zie houdbaarheidsdatum – vier stemmen over het thema bestendigheid.
 
PageConfig.OriginalHttpReferrer: http://www.finstral.com/web/images/FINSTRAL-Minirollladenelement-U1305686081990U.jpg
PageConfig.OriginalQueryString: